Matteo Thun pro Object Carpet: Nová kolekce koberců Hotel Palazzi

Matteo Thun pro Object Carpet: Nová kolekce koberců Hotel Palazzi

Matteo Thun si do svého již tak bohatého portfolia zapíše spolupráci s další významnou světovou značkou, tentokrát - poprvé ve své kariéře - vytvořil kolekci originálních zátěžových a hotelových koberců pro našeho exkluzivního dodavatele Object Carpet. Zveme Vás tedy na českou premiéru koberců Eden Roc 900, Ritz 900, Savoy 1000, Suvretta 1100 a Splendido 1000.

Architekt a designér Matteo Thun se narodil v roce 1952 v italském Bolzanu. Studoval na Salcburské akademii, kde se potkal s Oskarem Kokoschkou, a na universitě ve Florencii. Později Matteo Thun spolupracuje s Ettore Sottsassem a stává se tak rovněž spoluzakladatelem designérské skupiny Memphis (Alessandro Mendini, Martine Bedin, Andrea Branzi, Aldo Cibic, Michele de Lucchi, Nathalie du Pasquier, Michael Graves, Hans Hollein, Arata Isozaki, Shiro Kuramata, Matteo Thun, Javier Mariscal, George Sowden, Marco Zanini), v letech 1980 – 84 je partnerem v architektonickém studiu Sottsass Associati, v roce 1984 pak zakládá vlastní studio v Miláně. V letech 1983 – 2000 vyučuje na fakultě designu při Univerzitě Užitých Umění ve Vídni. Mezi lety 1990 – 1993 je také uměleckým ředitelem značky Swatch. Do bohatého portfolia Matteo Thuna patří také práce pro značky jako: Artemide, Catalano, Driade, Illy, Philips Electronics, Fontana Arte, Missoni, Porsche Design, VitrA, Villeroy&Boch a Zucchetti). V roce 2000 zakládá společně s Lucou Colombem, Herbertem Rathmaierem a Antoniem Rodriguezem studio MTP (M. T. Partnership), které dnes tvoří tým přibližně 50 architektů a designérů.

Aktuality

Tkaný vinyl Fitnice jako moderní podlaha.Tkaný vinyl Fitnice jako moderní podlaha.

Nové barvy Fitnice Floor Wicker

Na trh přichází 6 nových barevných kombinací podlahové krytiny Fitnice Wicker. Tato řada byla dříve dostupná pouze v decentních zemitýc..

Máte dotaz? Napište nám a my Vám co nejříve odpovíme.
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?