Beton v moderním interiéru - hýří barvami a nenudí

Trendy bytového designu - beton v moderním interiéru.

Ačkoliv představa surového betonu v interiérech bytů a rodinných domů byla ještě před pár lety přijímána jako čirá extravagance, v současné době se tento typ povrchů hřeje na výsluní zájmu bytových designérů i jejich zákazníků. Zdaleka už totiž nejde jen o nevzhlednou šedou masu na stropě či stěnách – můžete si vybrat z různých barev a možností aplikace (na podlahu, zdi, schody, kuchyňskou linku či další místa). Takzvaný pohledový beton mohou být totiž ve skutečnosti různé materiály, jejichž využití je čím dál tím širší.

Podlahové a pohledové stěrky

Asi nejpopulárnější jsou v tomto ohledu stěrky. Moderní imitaci betonu obstará jen tenká vrstva cementové stěrky o síle několika milimetrů, která dokáže přilnout k jakémukoliv hladkému a pevnému povrchu. Její přednosti jsou především vysoká odolnost, snadná údržba a možnost výběru téměř jakékoliv barvy či odstínu. Cementová stěrka Microtopping od italského výrobce Ideal Work je díky příměsi polymerů i mírně elastická a hodí se nejen na podlahy a stěny, ale i schody, nábytek a další povrchy. Jde tedy o designově velice tvárný materiál, výsledný povrch je navíc díky ruční aplikaci pokaždé originální a neopakovatelný.

Beton v koupelně a kuchyni

Kvalitní cementové stěrky je kromě klasické aplikace na podlahu či zeď možné instalovat i jinam – do koupelen, sprchových koutů, na kuchyňské linky či barové pulty… Díky voděodolnosti a schopnosti ustát bez úhony i venkovní podmínky jsou často využívány i do míst, jako jsou sauny, terasy či okolí bazénů. Povrch stěrky může být hladký nebo drsný, v nabídce jsou různé finální úpravy jako lesk a mat, vše zkrátka můžete přizpůsobit svým potřebám a vkusu. Stěrkové a cementové povrchy jsou navíc vhodné k instalaci s podlahovým topením.

Betonové podlahy

Toužíte-li po opravdovém betonu ve vašem interiéru, a pohledový beton není váš šálek kávy, skvělou volbou určitě bude designová betonová podlaha. Beton je tradičně pevný materiál a hlavní výhodou této podlahy je tak především vysoká odolnost a dlouhá životnost. Nadprůměrná kvalita je přitom samozřejmostí – například hlazená betonová podlaha Nuvolato je se svými 24 barevnými variantami luxusním doplňkem téměř jakéhokoliv interiéru. Industriální vzhled těchto podlah překvapivě dobře zapadne nejen do moderních minimalistických interiérů, ale třeba i do klasických, v nichž převládá dřevo a textilní dekorace.

designová stěrka Microtopping
© BOCA
designová stěrka Architop
© BOCA

Aktuality

Domotex 2016 veletrh HannoverDomotex 2016 veletrh Hannover

Veletrh Domotex 2016

O veletrhu Domotex Německý Hannover hostil v uplynulých dnech již tradiční veletrh podlahových krytin Domotex. Více než 1400 vystavo..

Kobercové dílce ZigZagKobercové dílce ZigZag

Kobercové dílce ZigZag

Kobercové dílce ZigZag od firmy Fletco jsou unikátní svým tvarem. Od běžných kobercových čtverců se liší dvěma zubatými okraji, díky kt..

Máte dotaz? Napište nám a my Vám co nejříve odpovíme.
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?