Nové kamenné povrchy do luxusních rezidencí i zahrad

Moderní kamenné povrchy, podlahy BOCA Praha.

Od našeho italského dodavatele Ideal Work jsme do sortimentu převzali další dva nové typy podlah - jde o kamenné povrchy, vhodné především do exteriérů či v leštěné formě i do rezidenčních objektů. Oba typy představují moderní variace na klasické italské terrazzo - plnivo je z kamínků nebo z mramorové drtě a pojivo tvoří cementovo-polymerová směs.

První z nich, Lixio microterrazzo, se vyrábí výhradně z italského mramoru té nejvyšší kvality. Drť může být ve 4 barvách (bílá, slonová kost, šedá a černá), cementové pojivo pak může mít 25 barev (platí pro ně stejný vzorník jako pro designovou stěrku Microtopping). Výsledných kombinací samotného terrazza tak lze vytvořit opravdu velké množství, záleží jen na vaší kreativitě. Tloušťka podlahy je pouhých 4-7 mm, přesto je vysoce odolná a otěruvzdorná. Finální úprava povrchu může být buďto hrubší (ta se hodí do venkovních prostor z důvodů přirozených protiskluzových vlastností), nebo hladká, s vysokým leskem - což ve výsledku vytvoří vysoce luxusní povrchy vhodné do rezidenčních (kuchyně, jídelny, chodby, vstupní haly) i komerčních prostor (obchody, restaurace, hotely, muzea).

Druhým typem podlahy s kamenným povrchem je Sassoitalia - přírodní kamenný koberec z kamínků a cementové směsi s přídavkem polymeru. Zákazník si může vybrat buď kamínky připravené od našeho dodavatele, nebo je možné dodat si vlastní oblázky či mramorovou drť. Výhodou vlastních kamínků je především to, že pokud si vyberete materiál z okolí, zapadne kamenný koberec z něj přirozeně do prostředí. Se dvěma základními barvami cementového pojiva (bílá a šedá) a jejich různě silným mixováním s pěti barvami lze vytvořit 15 základních barevných kombinací. Různé barvy a velikosti mohou však mít i samotné oblázky či drtě, takže celkový počet barevných možností je mnohem větší. Povrch podlahy pak může být ošetřen některými speciálními prostředky, aby byl protiskluzový nebo prachuodolný a podobně. V koberci lze vytvářet i různé geometrické tvary, rozety či jiné. Sassoitalia se hodí především na zahrady, terasy, letní kuchyně či do okolí bazénů. Díky přirozenému protiskluzovému povrchu najde tato podlaha uplatnění i na větších veřejných prostranstvích, jako jsou náměstí, chodníky nebo bulváry.

Obě podlahy, Lixio i Sassoitalia, se snadno udržují a čistí.

Aktuality

BOCA na veletrhu podlahových krytin For Arch.BOCA na veletrhu podlahových krytin For Arch.

BOCA na veletrhu FOR ARCH

Letos jsme se zúčastnili největšího tuzemského stavebního veletrhu FOR ARCH pořádaného na výstavišti v Letňanech PVA EXPO Praha ve dnec..

Máte dotaz? Napište nám a my Vám co nejříve odpovíme.
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?