Výhody vlněných koberců Creatuft a Best Wool Carpets

Výhody vlněných koberců BOCA.

Vlna jako materiál na výrobu koberců je klasickou volbou, vlněné koberce se vyráběly už v dobách před naším letopočtem. Nejstarší zachovalý koberec na světě, takzvaný Pazyrycký, je také vlněný – byl nalezen zamrzlý v ledu v hrobce skythského náčelníka v sibiřské Altaji a jeho stáří se odhaduje na 2500 let.

Koberce z našeho sortimentu jsou převážně z novozélandské vlny, tedy z té nejkvalitnější, od dvou výrobců – Creatuft a Best Wool Carpets. Mohou být všívané, ploše tkané, wiltony nebo mohou mít podobu kobercových čtverců. Mohou se instalovat celoplošně ode zdi ke zdi, či je možné z nich vyrobit kusový koberec s individuálními rozměry a zakončením okrajů. Některé jsou určené do bytů, jiné mají vyšší zátěžovou třídu a mohou se bez problémů použít i do kanceláří, hotelů či dalších komerčních prostor. Vlna není nijak přehnaně choulostivý materiál, vlněné koberce stačí pravidelně luxovat a v případě polití použít suchý bílý hadřík k odsátí tekutiny.

Mezi ceněné vlastnosti vlněných koberců patří hlavně:

• dlouhá životnost

• dobré izolační schopnosti

• vysoký pochozí komfort

stálobarevnost vláken

tvarová paměť – vlákna se i po stlačení vrátí zpátky do původního tvaru

• jde o přírodní materiál

• koberce z vlny jsou hypolalergenní

• vlna patří k pomalu hořlavým materiálům

Rádi vás uvítáme v našem showroomu BOCA na Floře, předvedeme vám vzorky vlněných koberců z našeho sortimentu a pomůžeme vám s výběrem.

Aktuality

Lněné koberce Secrets of LinenLněné koberce Secrets of Linen

Lněné koberce s rodokmenem

V naší nabídce najdete belgické ručně vyráběné koberce Secrets of Linen. Za jejich výrobou se skrývá příběh o blankytně modré bylině jm..

Boca praha facebook pinterest instagramBoca praha facebook pinterest instagram

BOCA na sociálních sítích

Nyní nás najdete i na vybraných sociálních sítích. O naše aktuality, novinky v produktech i mezi dodavateli, zdařilé realizace, tre..

Nový showroom BOCA v obchodním centru Atrium Flora.Nový showroom BOCA v obchodním centru Atrium Flora.

Otevřeli jsme nový showroom!

Po dlouhých peripetiích s budováním nového showroomu vás konečně můžeme přivítat v krásných nových prostorách na Vinohradské ulici v Pr..

Máte dotaz? Napište nám a my Vám co nejříve odpovíme.
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?