Fotografický ateliér, Praha

designová stěrka Architop
© BOCA
Podlahová stěrka Architop ve fotografickém ateliéru Praha, reference BOCA.

Přáním zadavatelů – manželského páru s povoláními fotografa a architektky – byla podlahová krytina s vysokou odolností a snadnou údržbou. Prostor, v němž se renovovaná podlaha nachází, slouží totiž jako pracovní – jde o fotografický ateliér, na nějž navazuje druhá místnost s kuchyňkou, kterou využívají oba manželé. Obě místnosti obsahují jen minimum nábytku a zařízení, a z hlediska dodržení minimalistického designu bylo žádoucí vybrat takovou krytinu, která bude respektovat zvolený jednoduchý a čistý styl.

Pro tento účel jsme vybrali cementovou podlahovou stěrku Architop z nabídky našeho italského dodavatele IdealWork. Jejími benefity jsou nejen požadovaná vysoká odolnost a snadná údržba, ale i dlouhá životnost a možnost probarvení hmoty podlahy do různých odstínů. Z nabízených 29 barevných variant si klienti v tomto případě zvolili šedo-hnědou Gray – nejen kvůli souladu s jednoduchými liniemi obou interiérů, ale důležité bylo i neutrální vyznění prostoru fotoateliéru, v němž by výrazné barvy byly při fotografování spíše na obtíž.

Architop je také materiál extrémně vhodný pro renovaci podlah, kde z nějakého důvodu není možné nebo žádoucí odstraňovat původní podklad. Toho jsme využili i v tomto případě, kdy podlahu tvořila stará dlažba – tu stačilo zbrousit a na očištěný a vyrovnaný povrch byl pak Architop aplikován ve finální tloušťce pouhých 3-4 mm. Tedy nesrovnatelně méně, než by byla při vytvoření běžné betonové podlahy, kde se většinou počítá s tloušťkou 6-7 cm. Vzhledem k tomu, že zde nebyly žádné požadavky na speciální úpravy povrchu (protiskluznost atd.), byla zvolena matná hladká verze. Velkou výhodou je i bezespárovost Architopu, který nevyžaduje žádné dilatační spáry, a proto na sebe podlaha v obou místnostech plynule navazuje i v místě dveří bez nutnosti prahu či jiného předělu.

Aktuality

Designové koberce OBJECT CARPETDesignové koberce OBJECT CARPET

Designové koberce OBJECT CARPET

Na poli zátěžových a rezidenčních celoplošných koberců byste jen ztěží hledali originálnější designy než jaké mají koberce OBJECT CARPE..

Boca praha facebook pinterest instagramBoca praha facebook pinterest instagram

BOCA na sociálních sítích

Nyní nás najdete i na vybraných sociálních sítích. O naše aktuality, novinky v produktech i mezi dodavateli, zdařilé realizace, tre..

Máte dotaz? Napište nám a my Vám co nejříve odpovíme.
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?