Fotografický ateliér, Praha

designová stěrka Architop
© BOCA
Podlahová stěrka Architop ve fotografickém ateliéru Praha, reference BOCA.

Přáním zadavatelů – manželského páru s povoláními fotografa a architektky – byla podlahová krytina s vysokou odolností a snadnou údržbou. Prostor, v němž se renovovaná podlaha nachází, slouží totiž jako pracovní – jde o fotografický ateliér, na nějž navazuje druhá místnost s kuchyňkou, kterou využívají oba manželé. Obě místnosti obsahují jen minimum nábytku a zařízení, a z hlediska dodržení minimalistického designu bylo žádoucí vybrat takovou krytinu, která bude respektovat zvolený jednoduchý a čistý styl.

Pro tento účel jsme vybrali cementovou podlahovou stěrku Architop z nabídky našeho italského dodavatele IdealWork. Jejími benefity jsou nejen požadovaná vysoká odolnost a snadná údržba, ale i dlouhá životnost a možnost probarvení hmoty podlahy do různých odstínů. Z nabízených 29 barevných variant si klienti v tomto případě zvolili šedo-hnědou Gray – nejen kvůli souladu s jednoduchými liniemi obou interiérů, ale důležité bylo i neutrální vyznění prostoru fotoateliéru, v němž by výrazné barvy byly při fotografování spíše na obtíž.

Architop je také materiál extrémně vhodný pro renovaci podlah, kde z nějakého důvodu není možné nebo žádoucí odstraňovat původní podklad. Toho jsme využili i v tomto případě, kdy podlahu tvořila stará dlažba – tu stačilo zbrousit a na očištěný a vyrovnaný povrch byl pak Architop aplikován ve finální tloušťce pouhých 3-4 mm. Tedy nesrovnatelně méně, než by byla při vytvoření běžné betonové podlahy, kde se většinou počítá s tloušťkou 6-7 cm. Vzhledem k tomu, že zde nebyly žádné požadavky na speciální úpravy povrchu (protiskluznost atd.), byla zvolena matná hladká verze. Velkou výhodou je i bezespárovost Architopu, který nevyžaduje žádné dilatační spáry, a proto na sebe podlaha v obou místnostech plynule navazuje i v místě dveří bez nutnosti prahu či jiného předělu.

Aktuality

Máte dotaz? Napište nám a my Vám co nejříve odpovíme.
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?