Kavárna, Olomouc

designová stěrka Microtopping
© BOCA
Designové stěrky Micortopping v kavárně, reference BOCA Praha.

V historickém centru Olomouce se ve starobylé budově ze začátku dvacátého století nachází osobitá kavárna, která ve svém interiéru překvapivě hladce snoubí moderní design a klasický vintage styl. Společnost BOCA byla přizvána k rekonstrukci těchto prostor, které vznikly podle návrhu Mgr.A. Jana Nedvěda from Nedved Architekti, a jejím úkolem bylo zhostit se realizace části podlah o celkové výměře 74 čtverečních metrů a stěn o výměře 120 metrů čtverečních. Realizovaný prostor je rozdělen do dvou pater propojených velkorysým opálovým schodištěm, přičemž ve spodním patře se nachází samotná kavárna a horní je koncipováno jako multifunkční prostor vhodný pro výstavy a pořádaní různých akcí.

Náročným úkolem byl v tomto případě už samotný výběr vhodného materiálu, kdy bylo třeba zvážit nejen estetické hledisko, ale i vysoký stupeň provozu, který v kavárně vládne a podlahová krytina ho musí bez viditelné újmy ustát. Volba nakonec padla na cementovo-polymerovou stěrku Microtopping, která je častou volbou namísto tzv. pohledového betonu do interiéru. Kromě požadované odolnosti má navíc i další ceněné vlastnosti. Velkým benefitem je možnost aplikace této stěrky na téměř jakýkoliv hladký pevný povrch, vertikální či horizontální. Díky voděodolnosti mohl být Microtopping použit i v prostorách toalet, které jsou koncipovány jako téměř zenové místo pro odpočinek – stěrka v černé barvě příjemně kontrastuje se světlými oblázky a tenké pásky LED osvětlení na stropě celý prostor jemně a elegantně osvětlují. V ostatních prostorách byla zvolena stěrka v hnědé barvě kombinovaná s dřevěnou podlahou.

Kvůli vyšší odolnosti byly nakonec všechny povrchy Microtopping ošetřeny speciálním ochranným nátěrem. Celý koncept v kombinaci industriálního retra a moderního designu ve výsledku působí velmi přirozeně a lehce, což jen potvrzuje univerzálnost stěrky coby materiálu použitelného do různých stylů, od moderního minimalismu až po barevné retro. Kompletní realizace navíc trvala pouhé tři týdny a výsledek zadavatel zhodnotil jako stoprocentní naplnění jeho původních představ.

Aktuality

Máte dotaz? Napište nám a my Vám co nejříve odpovíme.
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?