Lněné koberce s rodokmenem

Lněné koberce Secrets of Linen

V naší nabídce najdete belgické ručně vyráběné koberce Secrets of Linen. Za jejich výrobou se skrývá příběh o blankytně modré bylině jménem len, pěstované a zpracovávané pod záštitou evropské komunity “Masters of Linen”. My bychom vám rádi ten příběh vyprávěli.

Masters of Linen

Nejprve musíte poznat pozadí příběhu, komunitu “Masters of Linen” zaštiťující evropské lnářské řemeslo. Svým působením podporuje trend poslední doby v podobě návratu k regionálním surovinám a produktům. Členové komunity pracují s evropským lnem během celého procesu, od pěstování rostliny, přes zpracování vlákna, až po lněné výrobky. Do procesu zpracování se zapojují pouze evropské společnosti. “Masters of Linen” je tak současně známkou kvality udělovanou výrobkům pocházejícím ze lnu vypěstovaného a zpracovaného v Evropě. Touto známkou se mohou pyšnit i koberce Secrets of Linen.

Od rostliny až ke koberci

Celý příběh začíná v dubnu na belgických, holandských a francouzských polích, kde se vysévá ten nejkvalitnější evropský len. Po 100 dnech odolávání tamnímu proměnlivému počasí dosahuje len výšky 1 metru a začátkem června nakvétá. Pomíjivá krása lněného květu vydrží pouze několik hodin. Postupné nakvétání rostlin však propůjčuje polím modrý přeliv na několik týdnů.

V červenci je již čas sklizně, len se nekosí, vytahuje se a skládá do řad, vytvářejících na polích typické linie. Zde se ponechá, dokud Matka příroda nezapočne proces zpracování lněných vláken. Když slunce, rosa a déšť rozvolní strukturu lněných stonků, je čas sběru.

V továrnách na zpracování lnu se mechanicky oddělují lněná vlákna. Celý tento proces obklopují vůně posekané trávy a teplého chlebu. Světle žlutá vlákna lnu se poté musí učesat do podoby lesklých svazků, podobajících se blonďatým vlasům. Lněná vlákna se na závěr musí spříst do přízí různé tloušťky. Lněná příze je takto připravena k výrobě jedinečných koberců Secrets of Linen.

Ruční výroba koberce

Každý koberec Secrets of Linen je ručně všívaný. Tato technologie vyžaduje mnohaleté zkušenosti a použití nejkvalitnějšího lnu. Kvalita materiálu a způsob spřádání vláken ovlivňuje výsledný vzhled a kvalitu koberce. Proto Secrets of Linen ve vlastní továrně sami spřádají lněná vlákna, aby dosáhli nejvyšší kvality svých koberců.

Díky lásce k řemeslu a lnu samotnému vyrábí Secrets of Linen koberce unikátní svým původem, kvalitou a stylem. Každý z nich je jedinečným kusem evropské přírody.

Aktuality

Lněné koberce Secrets of LinenLněné koberce Secrets of Linen

Lněné koberce s rodokmenem

V naší nabídce najdete belgické ručně vyráběné koberce Secrets of Linen. Za jejich výrobou se skrývá příběh o blankytně modré bylině jm..

Boca praha facebook pinterest instagramBoca praha facebook pinterest instagram

BOCA na sociálních sítích

Nyní nás najdete i na vybraných sociálních sítích. O naše aktuality, novinky v produktech i mezi dodavateli, zdařilé realizace, tre..

Nový showroom BOCA v obchodním centru Atrium Flora.Nový showroom BOCA v obchodním centru Atrium Flora.

Otevřeli jsme nový showroom!

Po dlouhých peripetiích s budováním nového showroomu vás konečně můžeme přivítat v krásných nových prostorách na Vinohradské ulici v Pr..

Máte dotaz? Napište nám a my Vám co nejříve odpovíme.
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?