Artigo Lava – přírodní živly uvězněné v kaučuku

Artigo Lava - kaučuková podlaha s embosovaným povrchem

Nejnovějším přírůstkem do rodiny kaučukových podlah italské značky Artigo je kolekce s názvem Lava. Její název napovídá, že inspiraci při navrhování tohoto vzoru hledali designéři v přírodě, mezi horskými masivy a přírodními živly. Embosovaný povrch celé kolekce Lava připomíná kamenný vzhled prastarých vyvřelin a nestejnoměrná barevnost tomuto přírodnímu dojmu jen nahrává. Vybrat si můžete z 6 barev – všechny spíše v zemitých tónech, od hnědé přes šedou až po temně černou. Stejně jako ostatní kaučukové krytiny Artigo se i Lava vyrábí pouze ze zdravotně a ekologicky nezávadných materiálů a je stoprocentně recyklovatelná, což výrobce dokládá patřičnými certifikáty.

Vlastnosti kolekce Artigo Lava

• Kaučuková podlaha Lava je díky fyzikálním vlastnostem kaučuku měkká a pružná, chůze po ní je příjemnější než po tvrdších materiálech.

• Má embosovaný povrch s designem kamene.

• Je vysoce odolná proti tlaku i oděru, bez poskvrny zvládne i kontakt s cigaretovými nedopalky.

• Má vynikající akusticko-izolační vlastnosti, dokáže snížit kročejový hluk až o 10 dB.

• Vyrábí se výhradně ze zdravotně a ekologicky nezávadných materiálů.

• Dodává se v rolích (1,90 x 10 metrů) i čtvercových dílcích (61 x 61 cm).

• Celá kolekce Lava je opatřena povrchovou úpravou TXL, která kaučukovou krytinu nejen chrání a prodlužuje životnost, ale z dlouhodobého hlediska i šetří náklady na údržbu podlahy.

Kam se Lava hodí?

Díky vysokému stupni zátěže (23, 34, 43), který kaučuková podlaha Lava zvládne, se hodí nejen do bytových (rezidenčních) prostor, ale třeba i do komerčních (kanceláře, obchody, showroomy, restaurace, úřady, školy) či průmyslových. Výjimkou není ani instalace do hromadných dopravních prostředků, na nádraží či letiště.

Aktuality

Máte dotaz? Napište nám a my Vám co nejříve odpovíme.
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?