Jak vybrat kvalitní zátěžový koberec?

Jak dobře vybrat kvalitní zátěžový koberec

Potřebujete-li koberec do prostor, v nichž předpokládáte vyšší provoz, jasnou volbou by měl být takzvaný zátěžový koberec. Už z názvu je patrná jeho hlavní přednost – tedy schopnost odolat vysoké zátěži a zmiňovanému frekventovanému provozu.

Kam se zátěžový koberec hodí?

Vysoce odolné koberce najdou své uplatnění především v komerčních prostorech (kanceláře, restaurace, hotely, obchody atd.), ale překvapivě často se používají i do bytových prostor. Důvodem je prostý – ruku v ruce s vysokou odolností vůči zátěži jdou i další benefity těchto koberců – kvalitní materiál, snadná údržba či dlouhá životnost. To všechno samozřejmě ocení i běžní zákazníci ve svých domovech.

Design moderních zátěžových koberců

Už dávno neplatí, že zátěžový koberec rovná se šedivá nuda. Moderní zátěžové koberec nabízejí takové množství tvarů, designů a barev, že není snadné si vybrat. Nejnovější trendy se ubírají hned několika směry: koberce mohou být složené z různých tvarů (například Fletco nabízí kromě čtverců i trojúhelníky, šestiúhelníky, rovnoběžníky a lichoběžníky), mohou mít výrazné vzory (kolekce Freestile od Object Carpetu má zcela výjimečný design inspirovaný světovými metropolemi) a zátěžové mohou být i kusové koberce s originálními motivy (RugXstyle ve třech rozměrech a dvanácti barevných provedeních).

Podle čeho vybírat kvalitní zátěžový koberec?

Kvalitní zátěžový koberec musí splňovat hned několik kritérií, která jsou závislá především na prostoru, kde bude koberec instalován. Jiné nároky jsou kladeny na podlahovou krytinu do chodby v rodinné vile a jiné na koberec ve vstupní hale hotelu. Obecně je nutné ohlídat si několik základních věcí:

Třída zátěže pro koberce do bytů musí být alespoň 23, do méně frekventovaných komerčních prostor 31 nebo 32, do vysoce frekventovaných prostor pak 33 nebo 34.

Materiál zátěžového koberce musí být kvalitní, s dlouhou životností.

Struktura povrchu by měla ideálně být taková, aby se koberec snadno udržoval a čistil. Klasicky je to pevně utažená smyčka, ale moderní materiály už umožňují i použití dalších typů vláken, a tak se nemusíte bát ani řezaného vlasu či delších vláken.

Reakce na oheň je také často ostře sledovaným kritériem u zátěžových koberců, zcela postačující jsou třídy Cfl a Bfl.

• Plánujete-li koberec do kanceláře (až už domácí či firemní), ujistěte se, že vydrží provoz kancelářské židle s kolečky. Podle piktogramu snadno zjistíte, zda je koberec vhodný pro stálé nebo příležitostné použití kolečkových židlí, či zda pro to není vhodný vůbec.

• Důležitá může být i možnost položit koberec na podlahové topení či míra akustické izolace, kterou instalací koberce získáte.

Aktuality

Nástěnný tkaný vinyl Fitnice, sortiment BOCA Praha.Nástěnný tkaný vinyl Fitnice, sortiment BOCA Praha.

Nástěnné tkaniny Fitnice Wall

Představujeme vám náš zcela nový produkt - nástěnné vinylové tkaniny Fitnice Wall. Jde o nástěnnou krytinu z tkaného vinylu od našeho e..

Lněné koberce Secrets of LinenLněné koberce Secrets of Linen

Lněné koberce s rodokmenem

V naší nabídce najdete belgické ručně vyráběné koberce Secrets of Linen. Za jejich výrobou se skrývá příběh o blankytně modré bylině jm..

Máte dotaz? Napište nám a my Vám co nejříve odpovíme.
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?