Vlněné koberce z novozélandské vlny

Přírodní vlněné koberce z kvalitní novozélandské vlny.

Náš sortiment vlněných koberců se aktuálně rozrostl o celou řadu novinek. Navázali jsme exkluzivní spolupráci s nizozemskou společností Best Wool Carpets, která se stala naším novým dodavatelem vlněných koberců. Ve své domovině působí BWC již 35 let a po celou dobu se soustředí na výrobu vlněných koberců té nejvyšší kvality.

Jako materiál pro své koberce používá Best Wool Carpets především novozélandskou ovčí vlnu, které má lepší užitné vlastnosti než vlna evropská. Vlákno z novozélandské vlny je jemnější, delší a bělejší než vlákna z ostatních druhů vlny. Používá se proto především k výrobě bílých či barevných koberců, neboť původní bílá barva nijak nemění zamýšlený barevný odstín. Vlna z evropských ovcí se pak používá nejčastěji na koberce s typickými přírodními odstíny.

Přednosti vlněných koberců

• Vlněné koberce poskytují vyšší tepelné a zvukové izolační vlastnosti.

• Vlna jako materiál má přirozenou tvarovou paměť, proto vlněné koberce i po delší deformaci (stlačení vláken pod nábytkem atd.) dokáží nabýt zpět původního tvaru.

• Jsou přirozeně antialergické.

• Vlna dokáže do určité míry vázat nebo uvolňovat vlhkost ze vzduchu.

• Koberce z přírodní vlny pomalu hoří.

Ačkoliv mezi běžnými zákazníky převládá názor, že vlna je luxusní materiál, s kterým je třeba zacházet opatrně a který je třeba opečovávat speciálními čisticími prostředky, opak je pravdou. Běžná údržba se provádí klasickým luxováním. Na čištění případných skvrn u vlněných koberců je nejlepší suchý bílý hadřík.

Best Wool Carpets nabízí čtyři různé kolekce vlněných koberců:

Nature – vlněné koberce z nebarvené evropské vlny v přírodních odstínech

Pure – vlněné koberce z novozélandské vlny s různými barvami a vzory

Royal – luxusní kolekce bílých vlněných koberců z novozélandské vlny

Hospitality – kolekce 44 vzorů a 35 barev, z nichž je možné si od 100 m2 poskládat vlastní design

Veškerý sortiment Best Wool Carpets můžete mít v podobě jak celoplošných koberců, tak i kusových koberců s rozměry na míru a s různými typy zakončení (zahnutí do rubu, bordura, obšití).

Aktuality

Máte dotaz? Napište nám a my Vám co nejříve odpovíme.
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?