Co všechno umí rohože a čisticí zóny?

Materiály a funkce čisticích rohoží, prodej a instalace BOCA Praha.

Pokud si myslíte, že rohož před nebo za dveřmi je jen „nějaký kus koberce“ a jeho nejdůležitější vlastností je barva, vyvedeme vás následujícím textem z omylu. Kvalitní rohože toho dokážou docela dost, stačí si jen dobře vybrat.

Funkce čisticích rohoží

Zachytávání nečistot z podrážek bot – rohože a čisticí zóny samozřejmě nejsou jen pro okrasu, jejich primárním účelem je čištění podrážek bot.

Vsakování vlhkosti – která by se jinak na podrážkách zanesla do interiéru.

Tlumení zvuku – spodní vrstva rohože, která vytváří stabilní podklad, funguje zároveň jako akustická bariéra a tlumí kročejový hluk.

Snížení nákladů na údržbu podlah – tím, že většina nečistot zůstane zachycená v rohoži, šetří se náklady spojené s čištěním podlahových krytin v interiéru

Prodloužení životnosti podlah – rohože zabraňují pravidelnému znečišťování podlahových krytin uvnitř budov a tím přispívají k jejich delší životnosti.

Z čeho se rohože vyrábějí

Materiály čisticích rohoží se dají zcela jednoduše rozdělit na dva typy: přírodní a syntetické. Tradičním přírodním materiálem je kokos – rohože z něj jsou robustní, velmi husté a díky velké hmotnosti dobře přiléhají k podlaze. Mají vysokou čisticí schopnost, dobře sají vlhkost a netřepí se. Mezi syntetické materiály patří například polyamidová vlákna, polypropylen a nylon – vlákna jsou pevně zafixovaná v podkladu, nelámou se, nevypadávají.

Nechte si poradit

Než si rohož nebo čisticí zónu vyberete, je potřeba se zamyslet nad tím, do jakého prostoru je určena. Některé rohože mohou být instalované jen do vnitřních prostor, jiné snesou i venkovní povětrnostní podmínky. Některé mají hrubší povrch uzpůsobený zachytávání hrubých nečistot (bahno, kamínky), jiné jsou o něco jemnější, spíše na menší nečistoty a vlhkost. Nejste-li si jisti, co přesně potřebujete, nechte si poradit od odborníků. Rádi vás uvítáme v našem showroomu, kde si můžete celý sortiment rohoží prohlédnout a vybrat si tu pravou pro vás.

Nejprodávanější BOCA rohože a čisticí zóny

• Mezi naše nejpopulárnější patří rohože kokosové – mohou být v přírodní hnědé barvě (kokosová rohož přírodní) nebo v nejrůznějších odstínech (kokosová rohož barevná). Jsou odolné a dokážou absorbovat vysoké množství špíny i vlhkosti (udává se až 8 litrů vody na čtvereční metr).

Alba – polyamidová čisticí zóna v 7 barvách určená do interiéru, do hal či na schody.

Arcos – polypropylenová rohož s PVC podkladem a 4řádkovým smyčkovým vzorem, dodáváme ve 3 barvách.

Aubonne – polyamidová rohož do interiéru ve 4 barvách.

Padova – polyamidová rohož s PVC podkladem, kterou je možné si objednat v 8 barevných variantách.

Catch – čisticí rohož z polypropylenu a PVC do exteriéru, tedy před vstupní prostory, dostupná ve 3 barvách.

Aktuality

Nástěnný tkaný vinyl Fitnice, sortiment BOCA Praha.Nástěnný tkaný vinyl Fitnice, sortiment BOCA Praha.

Nástěnné tkaniny Fitnice Wall

Představujeme vám náš zcela nový produkt - nástěnné vinylové tkaniny Fitnice Wall. Jde o nástěnnou krytinu z tkaného vinylu od našeho e..

Lněné koberce Secrets of LinenLněné koberce Secrets of Linen

Lněné koberce s rodokmenem

V naší nabídce najdete belgické ručně vyráběné koberce Secrets of Linen. Za jejich výrobou se skrývá příběh o blankytně modré bylině jm..

Boca praha facebook pinterest instagramBoca praha facebook pinterest instagram

BOCA na sociálních sítích

Nyní nás najdete i na vybraných sociálních sítích. O naše aktuality, novinky v produktech i mezi dodavateli, zdařilé realizace, tre..

Máte dotaz? Napište nám a my Vám co nejříve odpovíme.
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?