Kulturní centrum Lovoš, Lovosice

zátěžový koberec Nordic
© BOCA
Rekonstrukce kulturního centra Lovoš, reference BOCA Praha

Rekonstrukce kulturního centra Lovoš v Lovosicích probíhající pod taktovkou manželů Moniky a Michaela White (www.lepatio.cz) se nesla v duchu maximálního zachování původních architektonických prvků. BOCA se jako dodavatel podlah a povrchů podílela na úpravách divadelního sálu a foyer, kde je umístěn bar s posezením.

Vzhledem k tomu, že se v těchto prostorách předpokládá nárazově vysoce frekventovaný provoz, jako podlahová krytina ve foyer byl zvolen zátěžový koberec Nordic od našeho dánského dodavatele Fletco. Jde o tkaný koberec s povrchem pevně utažené smyčky, který splňuje třídu zátěže 33 (do vysoce namáhaných komerčních prostor). Dodává se v 18 barevných variantách, sem byla vybrána tmavě šedá varianta Castlerock.

Samotný divadelní sál si ponechal původní parketovou podlahu, a tak zátěžový koberec Nordic našel své využití jinde – jako potahový materiál pro pódium. Tato část zakázky byla náročná na precizní provedení detailů, ale nakonec vše dopadlo ke spokojenosti architektů i investora. Jsme rádi, že naše koberce v celkové výměře cca 250 m2 jsou součástí tohoto revitalizačního projektu, který má za sebou teprve první část.

Aktuality

Máte dotaz? Napište nám a my Vám co nejříve odpovíme.
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?