Soukromý byt 1+1, Černý Most, Praha

koberec Mondiale 1100, tkané PVC Fitnice Wicker
© BOCA
Koberec Mondiale a tkaný vinyl Fitnice v soukromém bytě 1+1, reference BOCA Praha.

Zakázka na dvě podlahové krytiny v menším dvoupokojovém bytě na pražském Černém Mostě vyžadovala citlivý přístup k výběru materiálu i barev. Na malé ploše nevyniknou vzory a majitelé nebyli nakloněni ani výrazným barvám, a tak jsme společně vybírali pouze z omezené palety barev. Zadáním přitom byla jednak krytina do prostoru u kuchyňské linky a také do relaxačního koutu se sedačkou a stolkem v obývacím pokoji.

Vzhledem k vyznění celého interiéru bytu, který je pojatý spíše v teplých barvách a zemitých tónech, padla nakonec volba na bílý koberec a hnědé tkané PVC. Typ Mondiale 1100 je od našeho výhradního dodavatele Object Carpet a jedná se o luxusní zátěžový koberec s extra hustým a vysokým vlasem. Je vhodný i pro instalaci s podlahovým topením. Kontrastní tmavě hnědá bordura, kterou byl tento koberec dodatečně olemován, jasně vymezuje hranice odpočinkového prostoru kolem sedačky.

Do prostoru kuchyně byla pak zvolena krytina z tkaného vinylu, v tomto případě španělský Fitnice. Tento materiál je velmi odolný, snadno se čistí a udržuje, je nenasákavý a tedy po všech směrech vhodný právě do těchto prostor. U typu Fitnice Floor Wicker jsme vybrali hnědo-bílou kombinaci a syntetickou borduru v souznějící hnědé barvě. Jak tkané PVC, tak i koberec byly nejprve naformátovány z běžné role na rozměry odpovídající bytovým prostorám a posléze obordurovány. Nakonec právě bordury byly bezesporu tím, co povzneslo oba kusy podlahových krytin na vyšší úroveň a napomohly jejich hladkému začlenění do interiéru.

Aktuality

Máte dotaz? Napište nám a my Vám co nejříve odpovíme.
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?