Lexum Store, Arkády Pankrác, Praha

Tkaný vinyl Fitnice Wicker
© BOCA
Tkané PVC Fitnice jako podlahová krytina, realizace firmy BOCA Praha.

V nejvyšším patře obchodního centra Arkády Pankrác bylo nově otevřeno kontaktní místo Lexum Store, v němž si mohou zájemci nechat otestovat svůj zrak či se seznámit s metodami laserových operací na očních klinikách Lexum. Společnost BOCA byla na tomto projektu pověřena realizací podlahové krytiny, přičemž celý prostor architektonicky zpracovávala hvězda současného českého designu Maxim Velčovský.

Jelikož se v prostorách velkého nákupního centra dá očekávat poměrně vysoký provoz, bylo třeba zvolit takovou podlahovou krytinu, která ho snese. Volba padla na tkaný vinyl (neboli tkané PVC) Fitnice, který tuto podmínku vysoké odolnosti a otěruvzdornosti splňuje a navíc nabízí ještě další benefity, jako je třeba akustická izolace kročejového hluku a v neposlední řadě zcela neotřelý design. Italský tkaný vinyl Fitnice navíc umožňuje vyřezání jakéhokoliv tvaru přímo do podlahové krytiny - v tomto případě tedy bylo do plochy světle šedého tkaného PVC Fitnice Wicker vyřezáno a následně vloženo logo Lexum Store z kontrastního, tmavého materiálu stejné značky.

Celkové vyznění konzultačního centra je architektonicky velmi moderní a čistě koncipované, s výraznými šedo-žlutými barevnými akcenty. V kombinaci s unikátním designem Lexum Store a především odstíněnou skleněnou plochou z materiálu Liquid Crystal je celý projekt velmi inspirativním počinem, na němž bylo radostí spolupracovat.

Aktuality

Kobercové dílce ZigZagKobercové dílce ZigZag

Kobercové dílce ZigZag

Kobercové dílce ZigZag od firmy Fletco jsou unikátní svým tvarem. Od běžných kobercových čtverců se liší dvěma zubatými okraji, díky kt..

Máte dotaz? Napište nám a my Vám co nejříve odpovíme.
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?