Jaké jsou nejlepší podlahy do škol a školek?

Podlahy vhodné do školských zařízení, vinyl a kaučuk.

Podlahy do školních a vzdělávacích zařízení jsou samostatnou skupinou podlahových krytin s velmi specifickými nároky. Mezi ty nejdůležitější patří pochopitelně odolnost, bezpečnost a snadná údržba, existují ale i další, které je třeba vzít v úvahu.

Jaké vlastnosti musí mít kvalitní podlahy do škol a školek?

Odolnost: Podlahy ve školách a školkách jsou vysoce namáhané - musí být proto schopné snést vysokou míru zátěže, být odolné proti poškrábání a dalším poškozením.

Bezpečnost: Kde se pohybuje velké množství dětí, je vždycky lepší vsadit na podlahy s protiskluzovou úpravou, tedy takové, které minimalizují možnost uklouznutí a následného pádu či zranění.

Snadná údržba: Vzhledem k vysokému provozu a většinou i velké ploše podlah je snadná údržba vždy vítaným benefitem. Podlahové krytina by proto měla být ošetřena svrchním nátěrem (PUR či jiným), který toto zaručí.

Akustická izolace: Příjemným pozitivem ve školních zařízeních je i pohlcení kročejového hluku – některé podlahy dokáží splnit i tento požadavek.

Požární odolnost: Samozřejmostí je požární odolnost podlahové krytiny, která musí odpovídat příslušným normám.

Antistatičnost: V některých specifických prostorách, jako jsou například počítačové učebny, je ideální položit krytinu s antistatickými vlastnostmi, která zabraňuje vzniku elektrostatického náboje.

Designové možnosti: Důležitým kritériem může být i výběr z různých barev a vzorů, aby bylo možné doladit interiér podle přání zákazníka.


Které podlahové krytiny těmto požadavkům vyhovují?

Kaučuk – tato téměř stoprocentně přírodní podlahová krytina splňuje všechny výše uvedené nároky a ve školských zařízeních se dlouhodobě osvědčila jako dobrá volba. Italské kaučukové podlahy Artigo si můžete přijít prohlédnout do našeho showroomu.

PVC – vinylové podlahy jsou do školek a škol klasickou volbou, mají pestrý výběr barev, povrchů i formátů. U nás můžete vybírat především ze značek Expona a Polyflor od německého výrobce Objectflor.

Aktuality

společnost BOCA podlahové krytiny Prahaspolečnost BOCA podlahové krytiny Praha

BOCA včera, dnes a zítra

Po bezmála 25 letech působení naší společnosti BOCA na domácím trhu podlahových krytin uzrál čas podělit se s vámi o něco málo z naší h..

Máte dotaz? Napište nám a my Vám co nejříve odpovíme.
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?