Jaké jsou nejlepší podlahy do škol a školek?

Podlahy vhodné do školských zařízení, vinyl a kaučuk.

Podlahy do školních a vzdělávacích zařízení jsou samostatnou skupinou podlahových krytin s velmi specifickými nároky. Mezi ty nejdůležitější patří pochopitelně odolnost, bezpečnost a snadná údržba, existují ale i další, které je třeba vzít v úvahu.

Jaké vlastnosti musí mít kvalitní podlahy do škol a školek?

Odolnost: Podlahy ve školách a školkách jsou vysoce namáhané - musí být proto schopné snést vysokou míru zátěže, být odolné proti poškrábání a dalším poškozením.

Bezpečnost: Kde se pohybuje velké množství dětí, je vždycky lepší vsadit na podlahy s protiskluzovou úpravou, tedy takové, které minimalizují možnost uklouznutí a následného pádu či zranění.

Snadná údržba: Vzhledem k vysokému provozu a většinou i velké ploše podlah je snadná údržba vždy vítaným benefitem. Podlahové krytina by proto měla být ošetřena svrchním nátěrem (PUR či jiným), který toto zaručí.

Akustická izolace: Příjemným pozitivem ve školních zařízeních je i pohlcení kročejového hluku – některé podlahy dokáží splnit i tento požadavek.

Požární odolnost: Samozřejmostí je požární odolnost podlahové krytiny, která musí odpovídat příslušným normám.

Antistatičnost: V některých specifických prostorách, jako jsou například počítačové učebny, je ideální položit krytinu s antistatickými vlastnostmi, která zabraňuje vzniku elektrostatického náboje.

Designové možnosti: Důležitým kritériem může být i výběr z různých barev a vzorů, aby bylo možné doladit interiér podle přání zákazníka.


Které podlahové krytiny těmto požadavkům vyhovují?

Kaučuk – tato téměř stoprocentně přírodní podlahová krytina splňuje všechny výše uvedené nároky a ve školských zařízeních se dlouhodobě osvědčila jako dobrá volba. Italské kaučukové podlahy Artigo si můžete přijít prohlédnout do našeho showroomu.

PVC – vinylové podlahy jsou do školek a škol klasickou volbou, mají pestrý výběr barev, povrchů i formátů. U nás můžete vybírat především ze značek Expona a Polyflor od německého výrobce Objectflor.

Aktuality

společnost BOCA podlahové krytiny Prahaspolečnost BOCA podlahové krytiny Praha

BOCA včera, dnes a zítra

Po bezmála 25 letech působení naší společnosti BOCA na domácím trhu podlahových krytin uzrál čas podělit se s vámi o něco málo z naší h..

BOCA na veletrhu podlahových krytin For Arch.BOCA na veletrhu podlahových krytin For Arch.

BOCA na veletrhu FOR ARCH

Letos jsme se zúčastnili největšího tuzemského stavebního veletrhu FOR ARCH pořádaného na výstavišti v Letňanech PVA EXPO Praha ve dnec..

Máte dotaz? Napište nám a my Vám co nejříve odpovíme.
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?